Twarze Agnieszki Holland. Faces of Agnieszka Holland Zobacz większe

Twarze Agnieszki Holland. Faces of Agnieszka Holland

01 - Praca zbiorowa

Używane

Polska. Europa. Świat. Twarze Agnieszki Holland

Książka z 2013r.

Ilość stron: 308

Wydawnictwo: Muzeum Kinematografii Łódź

ISBN: 978-83-88820-52-6

Więcej szczegółów

45,00 zł

Opis

Okładka miękka usztywniona
Stan książki bez śladów użytkowania jak nowa

Więcej informacji

"Robię film nie po to, aby dawać odpowiedzi, tylko po to by zadawać pytania." A. Holland

Agnieszka Holland jest jedną z najwybitniejszych postaci współczesnego kina, słynną reżyserką filmową, autorką wielu interesujących scenariuszy do filmów własnych oraz do obrazów Krzysztofa Zanussiego, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego. Sławę i popularność w polskim i światowym kinie.

Na prezentowanej w łódzkim muzeum wystawie składały się przede wszystkim pochodzące z archiwum Agnieszki Holland zdjęcia z planów filmowych, które zostały uzupełnione materiałami otrzymanymi m.in. od Andrzeja Wajdy, Filmoteki Narodowej, HBO, SF Zebra, SF Tor, Solopanu, Apple Film Productions, Best Film. Pomogły także instytucje filmowe z zagranicy – DIF we Frankfurcie, BFI w Londynie, FAMU w Pradze, CCC Film i Deutsche Kinemathek w Berlinie. Prezentowanych byłot ponad 300 zdjęć, z czego część to absolutne unikaty, nigdy dotychczas nie publikowane, które pochodzą z archiwum prywatnego artystki. Są to m. in. zdjęcia Agnieszki Holland z czasów dzieciństwa i młodości oraz studiów w Pradze.

Publikacja  polsko - angielska dopełniała ową wystawę i dawała okazję zabrać ze sobą ten wspaniały kawałek historii o wybitnej reżyserce jaką jest Agnieszka Holland. Znajdziemy jej biografię, wiele unikatowych prywatnych zdjęć , wywiady, czas młodości, studia, kariera zawodowa i wspaniałe filmy znane w różnych miejscach świata. 

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tej samej kategorii: