Obniżka! Cała prawda o historii Zobacz większe

Cała prawda o historii

Fronczak Jacek (red.)

Używane

Książka z 2006r.
Ilość stron: 319
Wydawnictwo:  Reader's Digest
ISBN: 83-601-2308-x
Format: 21,3 x 27,6 cm

Więcej szczegółów

24,50 zł

-30%

35,00 zł

Opis

Okładka twarda
Stan książki bez śladów użytkowania jak nowa
Uwagi książka zapakowana w fabryczną folię

Więcej informacji

Najnowsze odkrycia historyków oraz badania laboratoryjne i archeologiczne sprawiły, że na niektóre fakty, uznawane do dziś za historyczne, musimy spojrzeć inaczej...

Obala mity dotyczące najważniejszych wydarzeń historii ludzkości. Dzięki niej poznasz najnowsze odkrycia historyczne, które przeczą dotychczasowym teoriom, zrozumiesz przyczyny wielkich katastrof czy zagłady wielkich imperiów.

Ponad 250 ilustracji i 125 fotografii (kolorowych i czarno-białych)

Demaskuje kłamstwa oraz fałszerstwa i na nowo definiuje naszą współczesność
• obala mity i ujawnia nieprawdę
• prezentuje szokujące odkrycia
• przedstawia zaskakujące teorie
• ukazuje mechanizm powstawania i powielania błędów w zapisach historycznych.
 
Książka została podzielona na osiem części. 
- Z rozdziału "Pochodzenie człowieka" dowiedzieć się można m.in. czy pierwsi mieszkańcy Ameryki mogli pochodzić z terenów dzisiejszej Japonii. 
- Nowe teorie na temat upadku starożytnego Rzymu oraz zaskakujące informacje na temat zmieniającego się wyglądu kamiennego kręgu Stonehenge przedstawia rozdział "Starożytne imperia". 
- Odpowiedzi na pytania, kto naprawdę był odpowiedzialny za śmierć Anny Frank oraz kto zamordował Napoleona Bonaparte przynosi rozdział "Władza i spiski". 
- O prawdziwej – całkiem innej - historii radzieckiej rewolucji przeczytać można w części "Kamienie milowe historii".
- Rozdział "Śmierć i katastrofy" dostarcza m.in. zaskakujących informacji na temat dziejów doczesnych szczątków przywódcy III Rzeszy.
- W rozdziale "Sława i rozgłos" przedstawiono m.in. najnowsze ustalenia dotyczące tragicznej wyprawy kapitana Roberta Scotta na biegun południowy. 
- O tym, że tajemnice chirurgii plastycznej znane były już przed tysiącami lat można przeczytać w rozdziale "Wynalazki i odkrycia". 
- Natomiast zaskakujące odpowiedzi na pytania: komu potrzebny był król Artur, kim był człowiek, który stał się wzorem postaci Robinsona Crusoe, czy biblijny opis potopu to tylko legenda – można znaleźć w ostatnim rozdziale książki – "Fakty i bajki".

30 Inne produkty w tej samej kategorii: