Księżniczka Zobacz większe

Księżniczka

Sasson Jean

Używane

Tłumaczenie: Irena Chodorowska
Tutuł oryginału : Princess
Książka z 2000r.
Ilość stron:
Wydawnictwo:A. A. Kuryłowicz
ISBN: 83-88722-03-4

Więcej szczegółów

12,00 zł

Opis

Okładka miękka wzmocniona
Stan książki stan dobry
Strony czyste w stanie bardzo dobrym
Uwagi nieznaczne przykurzenie trzonu

Więcej informacji

Prawdziwa historia życia księżniczki Sułtany z królewskiego rodu Sa'udów - władców współczesnej Arabii Saudyjskiej. Książka, której wydanie w 1992 roku wywołało międzynarodowy skandal dyplomatyczny, zakazana w większości krajów arabskich. 

Pozbawiona prawa wyborczego, kontroli nad własnym życiem, z twarzą ukrytą za długim, czarnym welonem, Sułtana jest więźniem swojego ojca, męża i brata, swojego kraju. Kraju, w którym trzynastoletnie dziewczęta są nierzadko zmuszane do poślubiania mężczyzn pięciokrotnie od nich starszych, a młode kobiety zabijane w okrutny sposób przez własnych ojców za "wykroczenia przeciw miejscowym zwyczajom" lub zamykane dożywotnio w celach bez światła i okien. Kraju, w którym swoboda wypowiedzi jest karana śmiercią, a seksualna perwersja na porządku dziennym. 

Jean Sasson mieszkała w Arabii Saudyjskiej ponad 10 lat, stając się bliską przyjaciółką i powiernicą Sułtany. Opowiadając historię jej życia i małżeństwa, a także losów osób z najbliższego otoczenia księżniczki - sióstr, przyjaciół i służących - daje czytelnikowi możność wejrzenia w samo serce tej niezwykłej społeczności, w której seks, pieniądze i tradycja dominują nad wszystkim. 

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tej samej kategorii: