Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu dzieło rekonstrukcji oryginalnej Antykwarni założonej w 1905 roku, której siedziba mieści się w kamienicy przy ulicy Targowej 27 w Łodzi. Miejsce to, przywrócone do życia w krajobrazie łódzkim pełne klimatu końca XIX wieku, powstaje nakładem i wysiłkiem ludzi z pasją i miłością do książek i miasta. Działalność Antykwarni została wznowiona w 2015 roku po długiej przerwie na okres II wojny światowej i PRL. Odbudowa miejsca trwała rok… aby każda książka, znalazła swój dom.

Tu znajdziecie książki stare i nowe, rzadkie wydania, oraz literaturę popularną. Antykwariat dba o to, by cały czas rosła liczba dostępnych tytułów. Wszystkie opisy i zdjęcia na stronie ANTYKWARNIA.info odzwierciedlają realny stan książek...

Na naszej ekspozycji można zobaczyć piękną Biblię podarowaną w 1890 roku przez pierwszego pastora parafii św. Jana (przy ul. Sienkiewicza 60) Wilhelma Piotra Angersteina dla Anny Marii córce Matyldy i Edwarda Herbstów z okazji chrztu.

Anna Maria była najukochańszym i najmłodszym dzieckiem, jedyną córką Matyldy i Edwarda Herbstów, przyszła na świat 1889 roku.

Rodzina długo nie cieszyła się szczęściem. Anna Maria miała dziesięć lat, gdy nagle zachorowała. Mówiło się, że miała zapalenie opon mózgowych. Podobno gdy leżała chora w pałacowym pokoju, wyłożono słomą ul. Przędzalnianą, by cierpiącej dziewczynce nie przeszkadzał stukot kół wozów konnych. Niestety, dziewczynka umarła.

Po śmierci Anny Marii Herbstowie przekazali teren i 200 tysięcy rubli na budowę szpitala dziecięcego w Łodzi aby każde dziecko w Łodzi miało należytą opiekę. Wspaniały dar Herbstów sprawił, że wybudowano wówczas największy szpital dla dzieci w Polsce.
W 1905 roku przyjął pierwszych pacjentów. Dla upamiętnienia Anny Marii Herbst, szpital otrzymał jej imię. Był jednym z najnowocześniejszych szpitali w tamtych czasach. Pracowali tu wybitni lekarze, m.in. Józef Brudziński, Władysław Szenajch, Tadeusz Mogilnicki, Ludwik Gundlach, Anna Margolis i Henryka Frenkel. W 1910 roku Herbstowie przekazali szpital, wraz z całym majątkiem, Łódzkiemu Chrześcijańskiemu Towarzystwu Dobroczynności.

W 1950 roku władze socjalistyczne nadały szpitalowi imię Janusza Korczaka. O zasługach Edwarda Herbsta i jego rodziny dla Łodzi można by pisać długo.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
w godzinach 11-19

ul. Targowa 27
(Antykwarnia między ul. Nawrot a Piłsudskiego)

Telefon 570-970-725

Skup i Sprzedaż: 

- książki i starodruki
- płyty szelakowe
- płyty gramofonowe winylowe
- płyty DVD i CD
- zegary i zegarki
- stare kartki pocztowe pocztówki
- stare banknoty i monety
- znaczki pocztowe
- stare obrazy
- bibeloty
- stare gramofony, patefony i instrumenty
- inne starocia i bibeloty

Skupujemy oraz sprzedajemy srebro: 

- srebrna biżuteria
- srebrne sztućce i zastawy
- srebrne papierośnice
- srebrne monety i sztabki
- srebrne zegarki
- srebrny złom

 za 1 gram srebra 999,9 płacimy do: 2,5 zł

 

Zapraszamy od poniedziałku do piątku

w godzinach 11-19

ul. Targowa 27
(Antykwarnia między ul. Nawrot a Piłsudskiego)

Telefon 570-970-725Cena uzależniona od próby srebra, ilości metalu, rodzaju wyrobu, kursu USD oraz aktualnego kursu srebra. W ostatnim czasie cena skupu srebra wahała się w zależności od podanych parametrów pomiędzy 1,000 a 2,000 PLN/ kg. Gwarantujemy uczciwą i bezpłatną wycenę a gotówkę wypłacamy od ręki.

Zapraszamy.