Karol - papież, który pozostał człowiekiem Zobacz większe

Karol - papież, który pozostał człowiekiem

Używane

Format: DVD

Rok produkcji: 2006

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja: Kanada, Polska, Włochy

Więcej szczegółów

10,00 zł

Opis

Inne info polska wersja językowa DD 5.1
Płyta w stanie BARDZO DOBRYM++
Opakowanie DVD-Box

Więcej informacji

Jest to druga, po "Karolu - człowieku, który został papieżem", część opowieści o wielkim Polaku, o jego życiu, pasji i cierpieniu. Jest próbą rekonstrukcji losów Karola Wojtyły od chwili jego wyboru na głowę Kościoła Katolickiego 22 października 1978 roku.

Film rozpoczyna się wzruszającą sceną czuwania wiernych na Placu św. Piotra, kiedy wiadomo już, że to ostatnie chwile życia Jana Pawła II. Następne obrazy prowadzą widza śladami pontyfikatu tego niezwykłego papieża i wielkiego Polaka - przez barwne relacje z podróży po świecie po dramatyczne wydarzenia zamachu na jego życie.

W filmie tym Jan Paweł II jawi się przede wszystkim jako wrażliwy, pełen ciepła i zrozumienia dla innych człowiek, który odważnie i konsekwentnie mierzy się z problemami świata, próbując uczynić go lepszym. Z tym większą tkliwością i współczuciem obserwujemy jak stopniowo pozbawiany sprawności fizycznej przez postępującą chorobę cierpi także dlatego, że coraz trudniej mu wypełniać swoje przeznaczenie, służbę wobec ludzkości.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: