Ekranizacje na wakacje - Kolekcja 5 DVD Zobacz większe

Ekranizacje na wakacje - Kolekcja 5 DVD

Używane

Format: 5x DVD

Seria: Kinoteka Dziennika - Ekranizacje na wakacje

Rok produkcji: 2000, 1990, 2000, 2003, 1997

Gatunek: Dramat

Więcej szczegółów

24,00 zł

Opis

Inne info polski lektor, napisy polskie
Płyta w stanie BARDZO DOBRYM++
Opakowanie Slim DVD-Box

Więcej informacji

Nędznicy - Ekranizacja słynnej powieści Victora Hugo, zaliczanej do klasyki literatury światowej. Film opowiada o losach Jean Valjeana, skazańca, galernika i uciekiniera, który zmuszony jest zaopiekować się osieroconą dziewczyną. Akcja dramatu rozgrywa się w burzliwych czasach francuskiej rewolucji. W roli Jean Valjeana wystąpił Gerard Depardieu, a John Malkovich wcielił się w postać Javerta. Krytyka i widzowie z uznaniem odnieśli się do kreacji postaci jakie stworzyli obaj aktorzy. To właśnie dzięki ich rolom, adaptacja Nędzników w reżyserii Josée Dayana określana jest jako najlepsza wśród filmów zrealizowanych na kanwie powieści Victora Hugo.

Stary człowiek i morze - Ekranizacja słynnej powieści Ernesta Hemingwaya pod tym samym tytułem. W roli głównej wystąpił Anthony Quinn, dwukrotny laureat nagrody Oscara, aktor znany z takich filmów jak: "Działa Navarony", "Grek Zorba" czy "Lawrence z Arabii".
Sieci Santiago, najlepszego rybaka w osadzie, od 84 dni są puste. Mieszkańcy mówią, że jest już za stary, że stracił już swoje szczęście. Jego córka twierdzi, że Santiago powinien już skończyć z łowieniem i zamieszkać z nią w Hawanie. Mimo swojego wieku, Santiago nie jest jednak strudzony. Nie zamierza się poddać. Chce udowodnić, że wszyscy, którzy tak mówią są w błędzie. Wypływa w morze. Jeszcze dalej niż kiedykolwiek dotąd.

Czekolada - Do francuskiego miasteczka przybywa tajemnicza nieznajoma Vianne, by otworzyć sklep z czekoladą. Jej smakołyki mają na ludzi niezwykły wpływ: skłócone pary godzą się, zwaśnieni sąsiedzi znów stają się przyjaciółmi, a starsi ludzie wspominają dawne miłości. Taki obrót spraw nie podoba się konserwatywnemu burmistrzowi, który wyznaje zasadę, że to co przyjemne jest złe. Vianne zostaje przez niego ogłoszona wrogiem publicznym numer jeden, a zastraszeni mieszkańcy zaczynają się od niej odwracać. Gdy Vianne rozważa już opuszczenie miasteczka, w jej życiu pojawia się przystojny nieznajomy.

Pornografia - Okupowana Polska, rok 1943. Fryderyk, reżyser, i Witold, pisarz, wyruszają do majątku Hipolita, znajomego Witolda. W spokojnej atmosferze prowincji, gdzie niemal udaje się zapomnieć o trwającej wojnie, mężczyźni zaczynają toczyć tajemniczą, dwuznaczną grę. Manipulują ludźmi ze swego otoczenia, rozkoszując się obserwowaniem ich reakcji. Nie wszystko jednak da się przewidzieć... Ekranizacja filozoficzno-erotycznej powieści Witolda Gombrowicza.

Lolita - Południe Francji, rok 1924. 13-letni Francuz Humbert Humbert (Ben Silverstone) kocha do szaleństwa swoją rówieśniczkę, Annabel Leigh (Emma Griffiths Malin). Wspólnie z nią przechodzi inicjację seksualną.Wkrótce po tym wydarzeniu Annabel umiera. Ten epizod z dzieciństwa pozostawia w psychice Humberta Humberta trwały ślad w postaci ciągot erotycznych do dziewcząt dopiero co dojrzewających płciowo. W 23 lata później dorosły Humbert (Jeremy Irons) wciąż poszukuje nowego wcielenia Annabel. Odnajdzie je w Lolicie (Dominique Swain) - 12-letniej córce Charlotty Haze (Melanie Griffith), u której - przebywając w USA jako wykładowca - wynajmuje pokój...

30 Inne produkty w tej samej kategorii: