Tajemnice inferno Zobacz większe

Tajemnice Inferno. Śladami Dantego i Dana Browna

Burstein Dan, Arne de Keijzer

Używane

Tłumaczenie: Magdalena Loska
Tytuł oryginału : Secrets of Inferno. In the Footsteps of Dante and Dan Brown
Książka z 2013r.
Ilość stron: 331
Wydawnictwo: Astra
ISBN: 978-8389981-66-1

Więcej szczegółów

17,00 zł

Opis

Okładka zintegrowana
Stan książki BARDZO DOBRY
Strony czyste w stanie bardzo dobrym
Uwagi niewielkie zarysowania tylnej okładki

Więcej informacji

Tajemnice Inferno to unikalny przewodnik, który zabiera czytelnika w podróż do świata stworzonego przez Dana Browna w jego najnowszej książce zatytułowanej Inferno. Autorzy starają się wyjaśnić czytelnikom tło głównych wydarzeń fabuły, analizują odniesienia do Boskiej komedii Dantego, symbole, wydarzenia historyczne oraz teorie filozoficzne, dzieła sztuki i architektury, które Dan Brown zręcznie wykorzystuje w swej powieści. Jest to również intelektualnie porywająca opowieść o dziele Dantego, jego czasach i ideach, które tworzyły wówczas ożywczy ferment we Florencji u progu Renesansu, a ich znaczenie dziś okazuje się nie mniej istotne.
Dan Burstein i Arne de Keijzer to światowi znawcy literatury Dana Browna, a ich pierwszy nieautoryzowany przewodnik, Tajemnice kodu przez pół roku utrzymywał się na szczycie listy bestsellerów New York Timesa. Po nim zaś pojawiły się kolejne przewodniki, w tym odnoszące się do „Aniołów i demonów” oraz „Zaginionego symbolu”. Na ich podstawie wyprodukowano filmy dokumentarne, a książki wspomnianych autorów przetłumaczono w sumie na ponad 30 języków.
Dla każdego miłośnika prozy Dana Browna Tajemnice Inferno to lektura niezbędna, zmuszająca do myślenia i zachęcająca do sięgnięcia do źródeł – nieśmiertelnej Boskiej komedii Dantego.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: