Sprawa Honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski

Olson Lynne , Cloud Stanley

Używane

Tytuł oryginału:  A question of honor. The Kosciuszko Squadron: Forgotten heroes of World War II
Tłumaczenie:  Małgorzata i Andrzej Grabowscy
Książka z 2004r.
Ilość stron: 488
Wydawnictwo: AMF Plus Group, Andrzej Findeisen
ISBN: 83-921401-1-7
Format

Więcej szczegółów

26,00 zł

Opis

Wydanie pierwsze I
Okładka twarda z obwolutą
Stan książki stan dobry
Strony czyste w stanie dobrym
Uwagi obwoluta mocno zniszczona, okładka podnisz

Więcej informacji

Pasjonująca, błyskotliwie opowiedziana historia polskich pilotów myśliwskich, którzy przyczynili się do uratowania Anglii w czasie bitwy powietrznej w 1940 roku, oraz zdumiewającej zdrady, jakiej dopuściły się Stany zjednoczone i Wielka Brytania pod koniec drugiej wojny światowej. Skupiając się na osobach pięciu pilotów słynnego Dywizjonu 303 Kościuszkowskiego, autorzy ukazali, jak ci młodzi Polacy, całym sercem pragnący wyzwolić swoją ojczyznę, weszli do grona najbardziej bohaterskich i skutecznych pilotów myśliwskich II wojny światowej (...).
"Sprawa honoru" odkrywa przed nami historię Polski w czasie II wojny światowej i dzieje wielotysięcznej armii żołnierzy Polski Sił Zbrojnych, walczących u boku aliantów. Opowiada o bezustannych zmaganiach Polaków z Hitlerem i Stalinem, o ich długiej walce o niepodległość i o tragicznym rozwianiu tych marzeń w czasie pokoju, który nastąpił.
"Sprawa honoru" - dedykowana "Narodowi polskiemu" - przeznaczona jest dla czytelników, którzy interesują się historią Polski i Europy, II wojną światową, polskim lotnictwemi pilotami a zwłaszcza Dywizjonem Kościuszkowskim, oznaczonym w RAF numerem 303, kulisami wielkiej polityki, walką Polaków o wolność w latach 1919-1989 oraz szczegółami zdrady, jakiej wobec Polski dopuślili się alianci.

Książka zawiera 55 zdjęć 

30 Inne produkty w tej samej kategorii: