Sekretarz Królowej Zofii Zobacz większe

Sekretarz Królowej Zofii

Helsztyński Stanisław

Używane

Książka z 1977r.
Ilość stron: 201
Wydawnictwo: Literackie

Więcej szczegółów

16,00 zł

Opis

Okładka miękka z obwolutą
Stan książki stan dobry
Strony czyste w stanie bardzo dobrym
Uwagi nieznaczne czasowe podniszczenie obwoluty,

Więcej informacji

Profesor Stanisław Helsztyński - filolog, tłumacz, edytor literatury angielskiej, amerykańskiej i polskiej, autor licznych opracowań naukowych i monografii. W swych książkach przedstawia interesujące i mało znane postacie i wydarzenia z historii Polski. Swj cykl rozpoczął powieścią mówiącą o zbrojnym zrywie Wielkopoloan w okresie Wiosny Ludów ("Pluton Kosynierów"), by następnie zająć się czasami przedhistorycznymi ("Zmierzch Popielidów"). Kolejne dwa utwory ("Piotr i Skarbimir", "Kronika Maura") przedstawiają wzlot i upadek Piotra Włostowica, palatyna Bolesława Krzywoustego. Kolejna poświęcona działalności wielkiego czeskiego pedagoga Jana Amosa Komeńskiego, który przebywał podczas szwedzkiego potopu. 

"Sekretarz Królowej Zofii" to stylizowana na kronikę opowieść z pierwszej połowy XV wieku. Spotykamy na jej kartach Zofię zwaną Sonką, czwartą żonę Jagiełły, kardynała Zbigniewa Oleśnickiego i jego zaciętego wroga Spytka z Melsztyna, poetę-biskupa Stanisława Ciołka, propagatora idei husytyzmu Andrzeja Gałkę z Dobczyna, pełnego sprzeczności króla Władysława Jagiełłę i jego wojowniczego syna Kazimierza Jagiellończyka.
Powieść przedstawiona  z pasjonującym tłem  i gawędziarską swadą. Przedstawiająca  mało znane epizody historyczne przytoczone z dzieł Długosza i opracowań naukowych.  

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tej samej kategorii: