Jedyna Prawda Zobacz większe

Jedyna Prawda

Lonnaeus Olle

Używane

Tłumaczenie: Monika Koczur
Tytuł oryginału : En enda sanning
Książka z 2012r.
Ilość stron: 416
Wydawnictwo: Rea
ISBN: 978-83-7544-545-9

Więcej szczegółów

18,00 zł

Opis

Okładka miękka
Stan książki BARDZO DOBRY
Strony czyste w stanie bardzo dobrym
Uwagi bez śladów użytkowania

Więcej informacji

Książka warta uwagi, zwłaszcza dla miłośników kryminałów. Pozornie oczywiste tropy okazują się mylące i w rezultacie zagadka otrzymuje zaskakujące rozwiązanie. 
Dodatkowym atutem jest to, że śledztwo prowadzone jest niejako na dwa fronty – przez policję, która jest niemal przekonana o winie głównego podejrzanego, oraz przez Joela, który odnajdując znajomych ojca, sam mimowolnie chce rozwiązać tajemnicę jego śmierci. 
Akcja toczy się w rodzinnej miejscowości autora, Tomelilla, gdzie małe, na pozór spokojne społeczeństwo, okazuje się nagle wzburzonym kotłem wzajemnych gierek, tęsknot, wyrzutów i podejrzeń. 
Mroczną atmosferę potęguje ciemna, zimowa aura i narracja prowadzona z punktu widzenia dwóch samotnych osób – Joela i Fatimy, którzy choć odkrywają prawdę o zabójcy, nie dochodzą do prawdy o celu zła i kłamstwa.

Książka zabiera nas w mroczny, zimowy i surowy krajobraz południowej Szwecji, pełen osobliwych postaci, gdzie napięcie kipi pod powierzchnią, a tęsknota i bezbronność ludzi stają się wręcz namacalne.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: