Przygoda kulinarna Zobacz większe

Przygoda kulinarna

Pospieszyńska Katarzyna

Używany

Książka z 1987 r.
Ilość stron: 428
Wydawnictwo: ZRZESZENIE KSIĘGARSTWA
ISBN 83-85004-02-5

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

31,00 zł za szt

Opis

Okładka twarda
Stan książki BARDZO DOBRY
Strony czyste w stanie dobrym

Więcej informacji

Książka ta zawiera zestaw egzotycznych potraw, które wywodzą się z pozaeuropejskich kręgów kulturowych. Są to potrawy nie tylko najlepsze smakowo, ale również takie, których przyrządzanie nie sprawi nam trudności. Ponadto smak, a nawet wygląd tych potraw może być dla wielu dużą i przyjemną niespodzianką.
Poza typowymi dla książek kucharskich prezentacją poszczególnych potraw i sposobem ich przygotowania, w książce znajdują się również ciekawostki dotyczące zwyczajów kulinarnych egzotycznych dla nas narodowości. Na przykład proszony lub świąteczny obiad chiński składa się obowiązkowo z zupy i ryżu oraz z dodatkowych potraw, których musi być o jedno danie mniej niż biesiadników - dla 6 osób podaje się 5 potraw, jedną zupę i ryż.
Autorka przedstawia też w skrócie ciekawostki z historii kuchni europejskiej. Pisze, że w dawnych czasach mistrzowie kuchni francuskiej nabijali czerwone grzebienie kogutów na ozdobne rożenka i używali ich do upiększenia wystawnych potraw. Z kolei potrawą dawnej kuchni angielskiej był placek z... gawronów. Wprawdzie można go skosztować i dzisiaj, ale tylko na wsi i tylko wtedy, gdy zdenerwowany dokuczliwością tych ptaków gospodarz chwyci za strzelbę, i o ile gospodyni nie zapomniała przepisów swojej babki.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: