Najpiękniejsze Wiersze dla dzieci Zobacz większe

Najpiękniejsze Wiersze dla dzieci

Tuwim Julian

Używane

Książka z 2004r.
Ilość stron: 61
Wydawnictwo: Zielona Sowa
ISBN: 83-7389-048-3

Więcej szczegółów

14,00 zł

Opis

Okładka twarda lakierowana
Stan książki BARDZO DOBRY
Strony czyste w stanie bardzo dobrym
Uwagi na pierwszej stronie wklejona dedykacja mo

Więcej informacji

Grześ ciągle kłamie, Michały tańcują, Zosia wszystko robi sama, a Słoń Trąbalski ma wszystko słoniowe oprócz pamięci... W świecie bajek Juliana Tuwima ptaki posiadają własne radio, obłoki zamieniają się w lody malinowe, a w lipcu pada niebieski śnieżek. Wsiądź do jednego z czterdziestu wagonów Lokomotywy i wybierz się z nami w podróż po cudownej i zabawnej krainie najpiękniejszych wierszy Juliana Tuwima.

 

Julian Tuwim (1894-1953), jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. 
Jego pierwsze wiersze dla najmłodszych opublikowano pod koniec lat trzydziestych XX wieku. Od tej pory wzruszają one i bawią kolejne pokolenia dzieci. 
Zapytaj dorosłych - któż z nich nie zna Murzynka Bambo, Zosi Samosi, perypetii Grzesia z dziurawym workiem czy kłopotów z pamięcią Słonia Trąbalskiego. 
I Ty z pewnością pokochasz stworzonych przez poetę bohaterów, ulegniesz czarowi pełnego fantazji i humoru świata, który wyczarował w swoich wierszach. Klasyka w nowym wydaniu, z zabawnymi ilustracjami Marcina Południaka, to doskonały na prezent nie tylko dla dzieci. Przecież każdy z rodziców chętnie powraca do tekstów swojego dzieciństwa.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: