Cykl Świat Rzeczywisty - 4 Tomy

Aragon Lousis

Używane

Książka z 1964r.

Ilość stron: Tom - 327, Tom II - 509, Tom III - 725, Tom IV - 637

Wydawnictwo: PIW

Więcej szczegółów

51,00 zł

Opis

Okładka twarda z obwolutą
Uwagi przytarcia, naddarcia i zabrudzenia obwolu

Więcej informacji

Dzwony Bazylei Tom I -  pierwsza powieść Aragona, rozpoczynająca cykl powieści społecznych. Pokazuje przemianę pisarza od założeń surrealizmu, któremu hołdował we wczesnej fazie swojego pisarstwa, do wnikliwej analizy problemów społeczno-politycznych i obyczajowych nurtujących społeczeństwo francuskie lat trzydziestych XX wieku.

Piękne dzielnice  Tom II -  jest częścią ukazującą  świadectwa walki francuzów domagających się chleba , pokoju, wolności.

Pasażerowie z dyliżansu Tom III - Aragon próbuje tu ukazać "bankructwo wybujałego indywidualizmu", zarysowując dzieje głównej postaci, Piotra Mercadiera, zagubionego w poszukiwaniach odpowiedzi na pytanie, co zrobić z własną wolnością - pytanie pozostające bez odpowiedzi dla człowieka, który nie dostrzega powiązań jednostki ze społeczeństwem.

Aurelian Tom IV powieść w znacznym stopniu oparta na wątkach
autobiograficznych. Analizując miłość głównego bohatera do pięknej Bereniki, Aragon ukazuje rzeczywistość Francji między kolejnymi wojnami, skupiając się na doskonale sobie znanym środowisku artystycznym, pisarzy i malarzy, nadrealistów i kubistów, na salonach finansjery paryskiej i "strasznych mieszczan", oraz ich mentalności.

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tej samej kategorii: