Ruski miesiąc

Strelnikoff Dmitrij

Używane

Książka z 2008r.
Ilość stron: 319
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788374144278

Więcej szczegółów

19,00 zł

Opis

Okładka twarda
Stan książki jak nowa

Więcej informacji

Polska widziana oczami mieszkajacego w Warszawie Rosjanina.
"Ruski miesiac", pierwsza powiesc Dmitrija Strelnikoffa, jest ksiazka dowcipna, pelna werwy i pod wieloma wzgledami odkrywcza.


Piotr Smirnoff to dla Polaków postac wielce podejrzana. Pochodzacy z Moskwy emigrant, który czerpie dochody z dziwnych zródel. Rozwodnik, a sadzac po nazwisku, zapewne takze milosnik mocnych alkoholi. Prawoslawny chrzescijanin, który na dodatek wykazuje niezdrowe zainteresowanie kultem Swaroga, Peruna i Swietowita. Trudno sie dziwic, ze Kosciól katolicki nie chce mu dac pozwolenia na slub z piekna Polka, Stanislawa. Sprawa moze sie oprzec nawet o Watykan.


Z perspektywy Piotra cala sytuacja przedstawia sie, rzecz jasna, zgola odmiennie. A wolna i demokratyczna Polska przelomu XX i XXI wieku to kraj budzacy nieustanne zdumienie. Przemierzajac Warszawe, której najwazniejsze zabytki wciaz nie zostaly odkupione od potomków rodziny carskiej, Smirnoff rozmysla nad tym, co Polaków i Rosjan laczy, a co dzieli. Celnie trafia przy tym w stereotypy i fobie, na których jedni i drudzy buduja poczucie swojej narodowej wartosci.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: