Wędrówki z moim Guru

Żukrowski Wojciech

Używane

Książka z 1967r.
Ilość stron: 288
Wydawnictwo: MON
Ilustracje: Jan Marcin Szancer

Więcej szczegółów

7,00 zł

Opis

Okładka miękka
Stan książki zabrudzenia i otarcia oprawy
Strony czyste w stanie dobrym
Uwagi stara dedykacja na pierwszej stronie

Więcej informacji

"NIE KUPUJ TEJ KSIĄŻKI, jeżeli brak Ci poczucia humoru, błysku inteligencji, przekornej dociekliwości, no i pieniędzy, choć te możesz sobie pożyczyć. 
NIE KUPUJ TEJ KSIĄŻKI, jeżeli masz robotę, umówione spotkanie, jakieś pilne sprawy do załatwienia, bo gdy zaczniesz ją czytać, zapomnisz o robocie, spóźnisz się na spotkanie, poniechasz mnóstwa zaczętych spraw...
Posłuchaj mnie, zostaw tę książkę na wolny wieczór. Jeśli jednak nie wytrzymasz i już dziś ją otworzysz, zarywając sobie noc, nie miej do mnie żalu, nie klnij, że ci zabrałem czas. Pamiętaj, ostrzegałem!" Autor

Zbiór opowiadań wydanych w 1960 roku. W książce z humorem opisany jest pobyt autora w Indiach. W New Delhi Wojciech Żukrowski przebywał w latach 1956-1959 pracując w polskiej ambasadzie na stanowisku radcy kulturalnego.
Tak o tej książce pisał S. Melkowski: "Zbiór jest jakby sprawozdaniem z rozlicznych wędrówek po kontynencie Indii odbytych z hinduskim przyjacielem i przewodnikiem, opowieścią o tajemnicach wielkiego kraju i przebogatej prastarej kultury."
Żukrowski opisuje w swych "Wędrówkach z moim Guru" obyczaje, zachowania i wydarzenia.

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tej samej kategorii: