Wspomnienia psychiatry Zobacz większe

Wspomnienia psychiatry

Jarosz Marek

Używane

Książka z 2001r.
Ilość stron: 248 + zdjęcia
Wydawnictwo: Piątek Trzynastego
ISBN: 83-88742-15-9

Więcej szczegółów

14,00 zł

Opis

Okładka twarda lakierowana
Stan książki stan dobry
Strony czyste w stanie bardzo dobrym

Więcej informacji

Wspomnienia profesora Akademii Medycznej w Łodzi. Autor opisuje w nich swoją rodzinę, przebieg kariery zawodowej, udział w powstaniu warszawskim i liczne podróże. 

Wspomnienia są pisane jasnym językiem. (...) Podjęto m.in. takie zagadnienia, jak: "Chory psychicznie wśród ludzi i w osamotnieniu", "Jak wyobrażamy sobie chorych psychicznie', "Jak psychiatra widzi innych ludzi". Relacje pobytu na Kubie, w Meksyku i w Hiszpanii czyta się jak fragmenty dobrej powieści przygodowej. Książka ta wzbudzi zainteresowanie psychologów, psychiatrów, ludzi, którym są bliskie problemy życia psychicznego (...) i tych osób, które przebyły podobną drogę do autora: okupacja, powstanie, niewola, 2 Korpus, Włochy, Anglia, medycyna, psychologia.

"Nazwisko Autora umieszczę obok Antoniego Kępińskiego, znanego krakowskiego psychiatry. Obydwaj należą bowiem do grona najbardziej zasłużonych popularyzatorów psychiatrii w Polsce. (...) Książka napisana jest pięknym językiem, barwnie, z dużym wdziękiem.Na kartkach wspomnień pojawiają się liczne osoby, w tym wiele postaci historycznych, jak np. gen. Anders, dr Wanda Piłsudska, znani i wybitni profesorowie.Autor w wielu miejscach odwołuje się do swoich licznych prac, w tym monografii i książek popularyzujących wiedzę psychologiczną i psychiatryczną. (...) Należy do nielicznych psychiatrów, którzy mają ukończone studia psychologiczne. "

30 Inne produkty w tej samej kategorii: