Zbrodniarz który ukradł zbrodnię - Krzysztof Kąkolewski Zobacz większe

Zbrodniarz który ukradł zbrodnię - Krzysztof Kąkolewski

Używany

1972r. KSIĄŻKA UŹYWANA, 174 STRON, Wydawnictwo Iskry, Seria: Klub Srebrnego Klucza

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 0,30 zł.


6,00 zł

Więcej informacji

Postacie - ludzie zwykli, stereotypowi w swoich życiorysach, ale jednocześnie indywidualni i wyjątkowi w swoich cechach wewnętrznych. Kąkolewski umiejętnie odkrywał niezwykłość w zwyczajnych zdarzeniach i zwyczajnych ludziach, ale także zdarzenia niezwykłe sprowadzał do wymiaru codziennych. Powieść ta, choć przedstawiała fikcyjną sprawę i fikcyjnych bohaterów, oparta była na autentycznych kronikach milicyjnych. Ten dokumentalny charakter widoczny jest także w filmie Janusza Majewskiego.
Emerytowany kapitan milicji opowiada dziennikarzowi o swej ostatniej akcji - prowadzonym na własnym rękę śledztwie w sprawie zagadkowej śmierci dziewczyny. Kapitan MO, Siwy, prowadzi na własną rękę śledztwo w sprawie śmierci Ewy Salm, zwanej Księżniczką. Była ona świadkiem w procesie, w którym oskarżony został skazany na 9 lat więzienia. Choć przyznał się on do winy, Siwy ma wątpliwości i z narażeniem życia doprowadza do ujęcia prawdziwego mordercy.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: