Za młynem w Wąglanach Zobacz większe

Za młynem w Wąglanach

Używany

1996r. KSIĄŻKA UŹYWANA, 137 STRON, Wydawnictwo Ston

Więcej szczegółów

7,00 zł

Więcej informacji

     Po „jesiennej” serii zimnych, pochmurnych, deszczowych i ponurych dni majowych - dosłownie od dzisiejszego ranka wyraźna poprawa pogody! Po raz pierwszy używając nowego nazewnictwa - podsumowanie 32 Wąglańskiego Maja Poezji.
    Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Wąglan, współorganizatorzy: Urząd w Białaczowie, Ceramika Paradyż Sp. z  o. o., Starostwo Powiatowe w Opocznie, Urząd Gminy w Sławnie - Patronat Honorowy, Sejmik Województwa Łódzkiego, Gospodarstwo Rolne Lucyna i Leszek Gralowie - Pisarzowice Dolnośląskie, Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej,  Alicja i Jerzy Milcarzowie z Białaczowa, sąsiednie Urzędy Gmin, Grupa Przyjaciół, Firmy i inni.
     Po raz trzeci w Wąglanach w remizie OSP organizatorzy zapewnili nagrodzonym i wyróżnionym poetom zakwaterowanie. Z grona 16 zaproszonych poetów do Wąglan dotarło 11. Jako pierwszy przyjechał swoim autem z żoną z samego serca Polski - wyróżniony Jan Stanisław Kiczor z Warszawy! Za nim autobusem Bolesław Burtka z Tomaszowa Mazowieckiego Łódzkie (pochodzi z Bronowa gm. Żarnów pow. opoczyński!). Na podium załapali się też ci, którzy mieli do Wąglan najdalej. Jedyna poetka z Polonii Marzanna Danek-Hnelozub z Lanzendorfu z Austrii, przywiózł ją szczęśliwie ich autem jej mąż Ernest. Dodatkowo w ramach I nagrody otrzymali na 3-dniowy wypoczynek wyjątkowe wygodne łoże dla nowożeńców! Tuż za nimi zjawili się kolejni poeci: Waleria Prochownik z Żywca - Śląskie, którą cało i  zdrowo dowieźli swoim autem syn Krzysztof z żoną Moniką, ale organizatorzy zakwaterowali ich w domu Jóźwików. Drużynę poetów uzupełnili m.in: Józef Cupak z Wary znad Sanu Podkarpackie, Piotr Fałczyński z Ołoboku Wielkopolskie, Sabina Szymbor z Lublina i troje z Łódzkiego:  Teresa Loga z Tomaszowa Mazowieckiego i ci, którym do Wąglan było najbliżej, więc przypedałowali na swoich rowerach: Jan Łukasik z Opoczna i Stasia Janowska z Paradyża!

30 Inne produkty w tej samej kategorii: