Podróże po Afryce Zobacz większe

Podróże po Afryce

Rehman Antoni

Używane

Książka z 1953r.

Ilość stron: 294

Wydawnictwo: Czytelnik

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Opis

Wydanie pierwsze I
Blok książki spójny
Okładka miękka
Stan książki zabrudzenia i otarcia oprawy
Strony pożółkłe bez zakreśleń

Więcej informacji

Znaczącą rolę w poznaniu Afryki południowej w latach 70. XIX w. odegrał Antoni Rehman, profesor uniwersytetu we Lwowie. Prowadząc wcześniej badania na stepach czarnomorskich i Krymie, a następnie w Karpatach Wschodnich i na Kaukazie, w latach 1875-77 i 1879-80 odbył on dwie podróże naukowe do Afryki. Pierwsza objęła początkowo skrawek Kraju Przylądkowego, następnie Rehman, wyruszywszy z Kapsztadu przez Karru, wyżynę Roggeveld i wzdłuż doliny rzeki Buffels dotarł do osiedla Beaufort-wes.

Profesor napisał dwie książki : "Szkice z podróży do południowej Afryki" (Warszawa 1881) oraz złożona z dwóch części ksiązka pt. "Echa z Południowej Afryki" (Lwów 1884) Pierwsza jej część nosi tytuł : "Szkice z podróży do Natalu i Transwalu, druga : " Ludy pierwotne Południowej Afryki.
Powyższa publikacja jest właśnie skróconym opracowaniem tych dwu wymienionych pozycji. Książka jest dziełem polskiego uczonego, wybitnego znawcy Afryki południowej, którego prace były pierwszymi w naszej literaturze wszechronnymi opisami tej krainy.

30 Inne produkty w tej samej kategorii: