Obniżka! Musi zostać rysa. Przewodnik po twórczości Janusza Morgensterna Zobacz większe

Musi zostać rysa. Przewodnik po twórczości Janusza Morgensterna

Kuźmicki Mieczysław (red.)

Używane

Książka z 2012r.

Ilość stron: 275

Wydawnictwo: Muzeum Kinematografii Łódź

ISBN: 978-83-88820-45-8

Więcej szczegółów

38,25 zł

-15%

45,00 zł

Opis

Stan książki bez śladów użytkowania jak nowa

Więcej informacji

Ksiązka ma charekter "muzealny", jest rodzajem dokumentalnego przewodnika. Składa się z dwóch kategorii materiałów. Specjalnie dla potrzeb tej publikacji przygotowano wspomnienia i relacje współpracowników, aktorów, przyjaciół - od najwcześniejszych, obejmujących jeszcze lata przed rozpoczęciem studiów w szkole filmowej w Łodzi po czas ostatniego filmu. Z tych wypowiedzi wyłania się portret wielokrotny : reżysera filmowego, producenta, odkrywcy aktorskich talentów, przewodnika i mentora, najlepszego przyjaciela, dobrego człowieka. Drugą część stanowią eseje, analizy i rozprawy o jego filmach. Uznanie dla jego artystycznego dorobku było jedną z inspiracji książki, a w konsekwencji jej kształtu i charakteru.

Janusz „Kuba” Morgenstern (ur. 16 listopada 1922 w Mikulińcach, zm. 6 września 2011 w Warszawie) – polski reżyser i producent filmowy. Największy rozgłos przyniosły mu oryginalne współczesne dramaty, poruszające problemy młodych ludzi: Do widzenia, do jutra, Jowita, Trzeba zabić tę miłość.
Wielką popularnością cieszyły się również zrealizowane przez niego pod koniec lat 60. seriale telewizyjne Stawka większa niż życie i Kolumbowie oraz późniejsze Polskie drogi. Reżyserował też szereg spektakli Teatru Telewizji (m.in. Arszenik i stare koronki na podstawie sztuki Josepha Kesselringa). Od 1990 roku pracował jako producent filmów.

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tej samej kategorii: