Obniżka! Jerzy Wójcik sformatowana energia Zobacz większe

Jerzy Wójcik. Sformowana energia

01 - Praca zbiorowa

Używane

Książka z 2014r.

Ilość stron: 221

Wydawnictwo: Muzeum Kinematografii Łódź

ISBN: 978-83-88820-6-8

Format: 24 x 23 cm

Więcej szczegółów

38,25 zł

-15%

45,00 zł

Opis

Okładka miękka usztywniona
Stan książki bez śladów użytkowania jak nowa

Więcej informacji

"Obraz filmowy to nic innego tylko sformowana energia. Jest zakodowana i może być przekazywana innym ludziom. Formowanie tej energii najbardziej mnie zajmuje. (...) " Tu jest początek chwili, a tu jest jej koniec", wiedząc ,że nie ma ani końca, ani początku. Sformułować wydarzenie i nadać mu energię, jaka może żyć nawet dla tych, których jeszcze nie ma na świecie." 

"Zdarzają się w naszym życiu takie momenty, że potrafimy dostrzegać nie tyle sumę naszego doświadczenia i naszej wiedzy, co nową jakość, która zjawia się na chwilę, jak blask iluminacji. To jest moment bezpośredniego kontaktu ze światłem. Nie potrzeba żadnych tłumaczeń, żadnych świadków ani pośredników. Takie krótkie chwile wydarzają się w naszym życiui w naszej pracy. Wtedy przez moment nie wiemy, gdzie jesteśmy, czy w tym świecie czy w innym. Jest to doświadczenie dosyć trudno opisywalne."

We wrześniu 2014 w Muzeum Kinematografi otworzono wystawę zatytułowaną "Jerzy Wójcik. Sformowana energia”. Publikacja jest dopełnieniem owej wystawy.

Książka pozwala przenieść się na plan filmowy i bliżej zrozumieć filmowca. Pozycja posiada również wiele wspomnień  zarówno reżyserów, którzy z Wójcikiem pracowali, jak i jego uczniów, aktorów czy współpracowników.

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tej samej kategorii: